torko
15 بهمن 1401 - 11:52

ظرفیت روزانه تولید تخم‌مرغ در کاشان ۲۰ تُن افزایش یافت

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان کاشان ضمن اشاره به کسب رتبه نخست تولید تخم‌مرغ در استان اصفهان توسط کاشان گفت: ظرفیت روزانه تولید تخم‌مرغ در کاشان ۲۰ تُن افزایش یافت.

رضا مظلومی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  کاشان ، ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی با تاکید بر مدیریت منابع آبی افزود: شهرستان کاشان جزء مناطق دارای تنش آبی شدید است و از این رو منابع آبی در منطقه محدود بوده است.

وی با بیان اینکه محدودیت در منابع آبی مدیریت آن را از اهمیت بالایی برخوردار ساخته است، افزود: با توجه به اینکه بخش کشاورزی یکی از نیازهای اساسی آن آب بوده اداره جهاد کشاورزی شهرستان کاشان همواره در تلاش بوده با مدیریت منابع آبی و بکارگیری روش‌های مختلف مصرف آب در بخش کشاورزی را کاهش دهد.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان کاشان ضمن تاکید بر تلاش در زمینه بهره‌وری حداکثری از منابع آبی این منطقه ابراز داشت: یکی از اقدامات صورت گرفته در زمینه جلوگیری از هدر رفت منابع آبی اجرای انتقال آب از طریق لوله‌گذاری است.

وی با بیان اینکه در طول یک سال گذشته 15هزار متر انتقال آب از طریق لوله‌گذاری در شهرستان کاشان صورت گرفته است، گفت: اجرای این طرح باعث شده است تا سالانه 65هزار مترمکعب آب در بخش کشاورزی صرفه‌جویی شود و این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

مظلومی در بخش دیگری از سخنان خود به پتانسیل‌های منطقه کاشان در حوزه تولیدات بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: شهرستان کاشان با تولید روزانه 80 تُن تخم‌مرغ رتبه نخست تولید این محصول را در استان اصفهان به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه تخم‌مرغ تولید شده در شهرستان کاشان علاوه بر رفع نیاز این منطقه به سایر نقاط کشور نیز صادر می‌شود، تصریح کرد: با توجه به وجود ظرفیت‌ تولید تخم‌مرغ در شهرستان کاشان میزان تولید روزانه این محصول از 80 تُن به 100 تن افزایش پیدا کرده است.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان کاشان از بهره‌گیری آب مجازی در تولید تخم‌مرغ این شهرستان خبر داد و تاکید کرد: با بهره‌گیری از آب مجازی نهاده‌های مورد نیاز واحدهای تولیدی مرغ تخم‌گذار تامین می‌شود و شهرستان کاشان در زمینه تامین نهاده‌های مورد نیاز آب مصرف نمی‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات نظارتی صورت گرفته از سوی اداره جهاد کشاورزی شهرستان کاشان اشاره کرد و افزود: بر اساس تلاش‌های صورت گرفته در زمینه نظارت بر کالاهای اساسی و آرد و نان طی یک سال گذشته دو هزار و 214 مورد بازرسی در شهرستان کاشان صورت گرفته است.

مظلومی از تشکیل پرونده تعزیراتی ویژه متخلفان در شهرستان خبر داد و ابراز داشت: بر اساس بازرسی‌های صورت گرفته چهار میلیارد و 700 میلیون ریال پرونده تعزیراتی طی یک سال گذشته در شهرستان کاشان تشکیل شده است.

انتهای پیام/801/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1018238